Akce

10.6.2017 od 13. hodin
      v Kempu Děčín   

 http://kramle.webnode.cz     


Sponzoři

1.BĚH PROJEKTU "NAJÍT CESTU"

Do prvního běhu projektu nastoupilo během měsíce ledna 2015  7 osob. Ve dnech 26.1.-31.1.2015 absolvovalo úspěšně všech 7 účastníků motivační program "Profesní dovednosti" s lektorkou a terapeutkou Bc. Mgr. Janou Merhautovou.
Cílem tohoto programu bylo v účastnících, kteří dlouho nepracovali, mají omezení pro práci z hlediska svého postižení, či se dlouhodobě setkávali s odmítáním zaměstnavatelů - najít motivaci, ztracené sebevědomí, podpořit a znovu vyzdvihnout jejich dovednosti a osobní kvality.
Všichni účastníci odcházeli z programu spokojení.

V dalších měsících využívali účastníci poradenství, kde s nimi poradkyně projektu Mgr. Petra Oujezká absolvovala samostatné konzultace, řešila podrobně jejich pracovní plány, zpracovávala kariérní plán a řešila také sociální a osobní situaci.

Všichni účastníci 1. běhu nastoupili na  pracovní místa - 5 účastníků získalo pracovní pozici přímo v Sociální firmě Slunečnice, o.s., další 2 účastníci získali dotovaná místa v jiných organizacích - AVAZ Děčín a Romské sdružení Indigo Děčín.

Rekvalifikace a odborné kurzy:

- Akreditovaný  rekvalifikační kurz "Obsluha křovinořezu a benzínové sekačky" - ve dnech 27.4.-30.4.2015 se tohoto kurzu zúčastnili  4 účastníci 1. běhu. Úspěšně složili závěrečné zkoušky a obdrželi certifikát o absolvování.

- Odborný kurz " Obsluha řetězové motorové pily" - ve dnech 11.5.-15.5.2015 se tohoto odborného kurzu zúčastnili          2 účastníci 1. běhu. Úspěšně  složili závěrečné zkoušky a obdrželi certifikát o absolvování.

Ve dnech 15.5. - 3.7.2015 se 1 účastnice 1. běhu zúčastnila akreditovaného rekvalifiačního kurzu "Pracovník sociální péče" na Střední zdravotnické škole Děčín. Úspěšně složila závěrečné zkoušky a obdržela certifikát o absolvování.

Ve dnech 15.-16.10.2015 se 1 účastník 1. běhu zúčasnil odborného zahradnického kurzu ( péče o okrasné květiny na trvalém stanovišti, zakládání a péče o květinové záhony - záhonové květiny a růže - výsadby a péče o zahradní růže). Tento účastník také obdržel certifikát o absolvování.

Ve dnech 29.9. - 23.10.2015  se 1 účastník 1.běhu účastní akreditovaného rekvalifikačního kurzu "Svářeč".